Dolce Far Niente to styl życia południowców. To nie tylko zwykłe nic nie robieniefar niente, ale DolceSłodkie Nic Nie Robienie. I w to należy włożyć trochę wysiłku. Przyjemnego wysiłku.
Podczas wspólnie spędzonych dni na włoskim obcasie zadbamy o to, aby nasze ciała i dusze doznały wielu pozytywnych wrażeń.
Codzienna praktyka jogi nad morzem i medytacja w przyrodzie, pozwolą nam otworzyć się na głębsze rozumienie innych ludzi i samych siebie a tło stanowić będą piękne naturalne krajobrazy, przepyszna kuchnia i lokalny klimat odwiedzanych miejsc.
Odwiedzimy kilka z charakterystycznych dla regionu uroczych, białych, portowych miejscowości takich jak Otranto, Alberobello czy stolicę Apulii – Bari.
Praktykę jogi i medytacje poprowadzi Rosela Ciko – certyfikowana nauczycielka pracująca metodą Iyangara, mająca 12 lat stażu nauczycielskiego, regularnie prowadzi warsztaty Dla Ciała i Duszy oraz podróże z jogą.  Miłośniczka języka i kultury włoskiej, fanka SanRemo i Zecchino Doro.
Naszą przewodniczką po włoskim błękicie będzie Agnieszka Wzorek. Dziennikarka i filolożka włoska. Od zawsze związana z podróżami. Albo reportaże z różnych miejsc, albo podróżowanie z ciekawymi świata ludźmi. Uwielbia słońce i wysokie temperatury, dlatego stara się tak wybierać kierunki, żeby cały rok było lato 🙂 Począwszy od ulubionych Włoch poprzez Maltę, Bliski Wschód, Amerykę Środkową, Azję Południowo-Wschodnią itd. itd.
Dzień 1. 17.10 wtorek

Naszą wspólną przygodę rozpoczniemy od spotkania na lotnisku w Brindisi (około 12:00) skąd udamy się prywatnym busem w stronę Santa Cesarea Terme. Miejsce naszego pobytu to Villa Rafaella – elegancka, zabytkowa rezydencja z końca XIX wieku z widokiem na morze. Po drodze zatrzymamy się w urokliwym miasteczku Otranto. Pierwszy kontakt z lokalnym klimatem i kuchnią. Będzie czas na spacer i spróbowanie lokalnych smakołyków. Po dotarciu na miejsce czas wolny na rozpakowanie i poznanie okolicy po czym spotkamy się na powitalnej kolacji. 

Na zakończenie dnia MEDYTACJA 0,5 h. 

Dzień 2. 18.10 środa

Dzień rozpoczynamy od PRANAJAMY i PRAKTYKI ASAN 1,5 h 

Śniadanie. Wyprawa nad morze. Spacery. Poznawanie okolicy. Możliwość skorzystania z zabiegów w Santa Cesarea Terme lub zdobycie nowych umiejętności podczas indywidualnych lekcji ze e-foil – lewitacji nad wodą. Wspólna kolacja.

MEDYTACJA 0,5 h  

Dzień 3. 19.10 czwartek

PRANAJAMA i PRAKTYKA ASAN 1 h 

Śniadanie. Wyprawa do ośrodka rekreacyjno – sportowego wewnątrz lądu. Basen. Relaks w gaju oliwnym. Warsztaty gotowania z lokalnym kucharzem oraz degustacja produktów lokalnych. Popołudnie w miasteczku Santa Cesarea Terme. 

Wieczorem MEDYTACJA 0,5 h 

Dzień 4. 20.10 piątek

PRANAJAMA i PRAKTYKA ASAN 1,5 h 

Śniadanie. Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża włoskiego obcasa. 

Wieczorem wspólna kolacja i MEDYTACJA 0,5 h

Dzień 5. 21.10 sobota

PRANAJAMA i PRAKTYKA ASAN 1,5 h 

Śniadanie. Dziś poznamy barok południa Włoch – udamy się busem na zwiedzanie miasta Lecce. Czas wolny na zakupy i lokalne przysmaki. 

Wieczorem wspólna kolacja i MEDYTACJA 0,5 h 

Dzień 6. 22.10 niedziela

PRANAJAMA i PRAKTYKA ASAN 1,5 h 

Śniadanie. Zapakujemy bagaże do busa i w drodze na lotnisko zatrzymamy się w najbardziej znanym i najczęściej fotografowanym mieście regionu Apulia – Alberobello. W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko w Bari – stolicy regionu. 

 

Grupa 12 – 18 osób
Cena : 990 euro 17 – 22.10.2023
Rezerwacje prowadzi organizator wycieczki biuro@pleasuretravel.pl +48691394728 Aga Wzorek
Zawarte w cenie:
– Codzienna praktyka asan, pranajamy i medytacje
– Zakwaterowanie – 5 noclegów w 4-gwiazdkowej rezydencji nad morzem Villa Raffaella, via Umberto I 22, Lecce
– Rejs
– Wyżywienie: 5 śniadań i 4 kolacje
– Warsztaty gotowania połączone z lunchem
– Prywatne transfery
– Warsztaty gotowania
– Ubezpieczenie KL i NW
Cena nie zawiera kosztów biletu samolotowego. 
(Połączenia Wrocław – Brindisi Ryanair 17.10 godz. 9.10-11.20. Powrót Bari – Wrocław Wizzair 22.10 godz. 21.40-23.40)
Indywidualne lekcje e-foil z instruktorem (lewitacja na wodzie) dodatkowo płatne 80 eur
Plan może ulec nieznacznym zmianom. 

Zapraszamy bardzo serdecznie
Rosela i Aga

Author Rosela