JOGA + PRZYJACIELE to cykl warsztatów łączących RUCH i KREATYWNOŚĆ.

JOGA + CERAMIKA • kreatywny warsztat • 4 żywioły

ZAPISZ SIĘ PRZEZ WHATSAPP

ZAPISZ SIĘ TERAZ MAILOWO

CERAMIKA to równowaga 4 żywiołów oddziałująca na wszystkie nasze zmysły:
trzymamy kubek w dłoni, dotykamy go naszymi ustami, rozpoczynamy spotkania z innymi ludźmi, zaspokajamy pragnienie, tworzymy emocje.
W trakcie picia ulubionych napojów w mózgu człowieka wydzielają się hormony szczęścia, a kształt i skład naczynia bierze w tym procesie czynny udział.

Na warsztatach ceramiki w NADO zrobimy czarki do herbaty inspirowane ogniem, wodą, metalem i ziemią. Spróbujemy odkryć ślady 4 żywiołów w materii gliny i uchwycić je w naczyniach tak, by tworzyły harmonię i dawały nam radość.

Warsztat jest odpowiedni dla osób zarówno niedoświadczonych w kontakcie z gliną oraz tych już znających piękno tworzenia w glinie. Czarki będziemy lepić ręcznie bez użycia form dzięki czemu każdy uczestnik ma szansę stworzyć swój własny niepowtarzalny zestaw czarek. Od ciebie będzie zależeć czy stworzysz dwie czy 4 czarki. Ja podzielę się swoją wiedzą, przygotuję inspiracje, glinę, szkliwa i zrobię wypały. Ty przybądź z chęciami i otwartą głową.

Pamiętaj że aby zrobić naczynie według własnego pomysłu potrzebne są 2 spotkania – na pierwszym szukamy inspiracji i lepimy, potem prace wysychają i są wypalane by móc je poszkliwić, a na drugim spotkaniu malujemy czarki szkliwami i ponownie wypalamy w celu utrwalenia szkliw. Po drugim wypaleniu prace są gotowe i zabierasz je by móc się nimi cieszyć w domu.

JOGA i ajurweda są ścisłe związane z koncepcją żywiołów. Wiosna, w ujęciu ajurwedy, to przewaga żywiołu Ziemi i Wody – więc podczas praktyki jogi, skupimy się na odczuwaniu tych dwóch elementów rozbudzającej się przyrody.
Omówimy jakości przepisywane Ziemi i Wody oraz zobaczymy gdzie i jak te żywioły przejawiają się na poziomie ciała i emocji.
Celem praktyki asan i pranajamy jest zharmonizowanie wszystkich żywiołów obecnych w nas. Spróbujemy to zrobić uwzględniając naszą konstytucję i porę roku – w ujęciu elementów Ziemi i Wody.

KIEDY: Warsztat składa się z dwóch spotkań

Pierwsze spotkanie:
Sobota, 15 kwietnia
Godz 10.00 – 12.00 Joga z Roselą w EkoCentrum
Godz 12.30 – 14.30 Ceramika z Basią w Pracowni nado

Drugie spotkanie:
Sobota, 22 kwietnia
Godz 10.00 – 12.00 Ceramika z Basią w Pracowni nado

GDZIE:
Joga – EkoCentrum, ul. św. Wincentego 25 ac
Ceramika – Pracownia nado, plac św. Macieja 10

CENA: 400 zł
Cena zawiera 2 godziny zajęć jogi oraz 4 godziny warsztatów ceramiki

ZAPISY: Telefonicznie 666 677 108, lub mailowo listydo@roselaciko.pl.

ZAPISZ SIĘ TERAZ MAILOWO

ZAPISZ SIĘ PRZEZ WHATSAPP 

Liczba miejsc jest ograniczona.
Warsztat jest odpowiedni dla osób początkujących w praktyce jogi oraz dla tych dłużej ćwiczących. Jeśli masz własną matę, weź proszę ze sobą. Jeśli nie masz maty, to możesz skorzystać ze wspólnych mat na sali.

BARBARA ŚNIEGULA Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim i Akademii Sztuk Pięknych na kierunku ceramika we Wrocławiu. Projektuje niezwykłe kubki do codziennego użytku. Surrealistyczne kubki z nogami konia i skrzydłem nietoperza to jej znak rozpoznawczy. Od 12 lat uczy ceramiki i prowadzi autorską galerię ceramiki nado. Jej projekty możesz zobaczyć na www.sniegula.pl

ROSELA CIKO Certyfikowana nauczycielka jogi, ekonomistka z wykształcenia, z upodobania pasjonatka nauki, ajurwedy i szeroko rozumianej sztuki. Obywatelka Albanii i Polski, mama Ignasia. Więcej informacji: www.roselaciko.pl.

JOGA + PRZYJACIELE to cykl warsztatów łączących RUCH i KREATYWNOŚĆ.

To WARSZTATY stworzone wokół idei bliskości, lokalności, kobiecej solidarności i męskiej dynamiki, poszukiwania życiowego powołania, afirmacji odrębności, wdzięczności za wzajemne połączenia, oswojenia wewnętrznych żywiołów, okiełzania blasku i cieni.
To SPOTKANIA z ludźmi, których autentycznie lubię i mnie zaciekawią, bo prowadzą od Serca i tworzą piękne i wartościowe rzeczy.
To bezpieczna PRZESTRZEŃ wymiany doświadczenia i otwartych rozmów.
Mam nadzieję, że dla Was będzie to inspirujący CZAS.
Niech nam się tworzą piękne i owocne przyjaźnie! 

ZAPISZ SIĘ TERAZ MAILOWO

ZAPISZ SIĘ PRZEZ WHATSAPP 

 

Author Rosela