Z wielką przyjemnością ogłaszamy szóstą edycję naszej podróży z jogą do Albanii.
☀️ALBANIA Z JOGĄ W PAŹDZIERNIKU
Powrót do Źródła edc. 6
🔸 27.09 – 4.10 2024
🔸Riwiera Albańska
PYTANIA, REZERWACJE I WSZELKIE INFORMACJE:
Rosela
📩Napisz: czesc@jogazrosela.pl,
 ☎️lub zadzwoń +48 666 677 108
Pełny opis podróży i zdjęcia na stronie organizatora Kaki Tours Albania z Jogą 2024
Joga nad Morzem Jońskim w Albanii poprowadzona przez Albankę Roselę Cikocertyfikowaną nauczycielkę jogi. Pasjonatka nauki, ajurwedy i szeroko rozumianej sztuki. Obywatelka Albanii i Polski, mama Ignasia.
Rosela praktykuję od 2006 r., a od 2012 r. prowadzi regularne zajęcia i warsztaty jogi w języku polskim. Jest certyfikowaną nauczycielką jogi wg metody Iyengara. Joga jest dla niej praktyką zaprzyjaźnienia się ze swoim Ciałem, znalezienia swojego Oddechu i otwierania Umysłu.
Uczenie Roseli jest bardzo przyjazne, zaangażowane i bezpieczne, ale też otwarte na inne formy ruchu i pracy z ciałem. Na zajęciach pokazuje również radość i kreatywność praktyki, bo joga to znakomity sposób by wzmacniać swoje ciało, cieszyć się zdrowiem oraz uzyskać życie w harmonii ze sobą.
🏖️MIEJSCE
🌊Wybierzemy się razem na Albańską Riwierę, która znajduje się na południu Albanii nad Morzem Jońskim. Miejsce, które dla nas wybraliśmy, położone jest w zacisznym miejscu magicznej wioski Dhermi. Podczas pobytu śpimy w ośrodku, który dysponuje 10 drewnianymi domkami letniskowymi 2-3 osobowymi. Ośrodek ma dostęp do prywatnej plaży. Joga będzie odbywała się codziennie na tarasie znajdującym się nad samym morzem.
🛥️Program edycji 6, to jeszcze lepsza wersja poprzednich edycji. Zaplanowaliśmy dla Was morskie przygody na statku, którym będziemy pływać po lazurowych wodach Morza Jońskiego, odkryjemy dziewicze zatoczki Półwyspu Karaburun (Park Narodowy). Wszystkie noclegi mamy w Dhermi i w pełni oddajemy się relaksowi na Albańskiej Riwierze.
🐚Wspólnie wsłuchamy się w morskie opowieści. Wejdziemy w głąb siebie zanurzając się w praktyce jogi, która otworzy nas na pełniejsze doświadczenie. Ciepło morza jońskiego, otulająca bliskość majestatycznych gór riwiery, zapach kwiatów i aromat lokalnych potraw sprawią, że ta podróż w barwnych wspomnieniach zostanie z Wami na długo.
ZWIEDZANIE
Ten wyjazd to nie tylko joga nad morzem, ale również odkrywanie południa Albanii wraz z lokalnymi przewodnikami z biura Kaki Tours.
✅Odwiedzimy kamienne miasto Gjirokastra, ze Starym Bazarem oraz największym albańskim zamkiem. Miasteczko położone jest w przepięknej dolinie i otoczone górami oraz przesiąknięte albańskim folklorem.
✅Zasmakujemy w lokalnej kuchni odwiedzając malownicze winnice.
✅Pokażemy Wam zachwycającą naturę Albanii.
✅Odwiedzimy intrygujące zamki otoczone przepięknymi górami, w których można podziwiać wodospady. To właśnie góry pokrywają ponad 75% terenu Albanii.
✅Zabierzemy Was na piękne plaże z lazurową wodą wyłaniające się z kanionów lub niedostępne drogą lądową, otoczone jaskiniami i pięknymi skałami.
🧘‍♀️PRAKTYKA JOGI
Praktyka jogi będzie dopasowana do potrzeb i możliwości uczestników. Rosela uważnie obserwuje grupę i poświęca uwagę każdemu. Asany praktykujemy każdego poranka, na tarasie naszego ośrodka, który znajduje się nad prywatną plażą, która również jest do naszej dyspozycji. Każdy dzień kończy medytacja prowadzona przez Roselę.
🗓️ PLAN WYPRAWY
🌞Dzień 1: Dhermi – transfer
Po przylocie do Tirany rozpoczniemy nasz przejazd w kierunku południa. Po drodze zatrzymamy się na obiad w malowniczo położonej winnicy. Po wspólnym posiłku zaczniemy dalszą podróż do naszego ośrodka w Dhermi. Dhermi to malownicza miejscowość nad Morzem Jońskim, położona u podnóża góry Çika. Znajdziemy tam jedne z najpiękniejszych plaż w Albanii. Stare miasteczko jest zbudowane na zboczu Gór Cerauńskich na wysokości około 200 metrów. Jego położenie oraz to, że w niedawnym czasie zostało odrestaurowane zachęca do spacerów po klimatycznych uliczkach. Najpiękniejsze jest podczas zachodów słońca, ponieważ z góry widać również morze.
🌞Dzień 2: Dhermi – Zatoka Grama
Po porannej praktyce jogi z Roselą i śniadaniu wyruszymy w prywatny rejs po wodach Morza Jońskiego. Dopłyniemy do zatoki Grama, która znajduje się na zewnętrznej części Półwyspu Karaburun będącego częścią Parku Narodowego. Zatoka jest niedostępna drogą lądową ze względu na to, że to tereny wojskowe. Na plaży zatoki spędzimy całe popołudnie, chętni będą mogli wejść na malowniczy punkt widokowy. Obiad zostanie podany na statku podczas postoju w zatoce. Po powrocie do ośrodka będzie czas wolny. Spotkamy się ponownie wieczorem na medytacji.
🌞Dzień 3: Dhermi – Panorama Llogara
Po dwóch intensywnych dniach zwolnimy tempo. O poranku powitamy słońce podczas praktyki jogi, następnie zjemy wspólne śniadanie. Następnie zaplanowaliśmy czas wolny na plażowanie i odpoczynek. W godzinach południowych wyjedziemy na obiad, który zostanie podany w malowniczej restauracji na Przełęczy Llogara. Przełęcz leży w Parku Narodowym o takiej samej nazwie. Llogara znajduje się w górach Çika na wysokości 1043 m n.p.m. Po wspólnym posiłku pojedziemy odwiedzić wioskę Stare Dhermi. Magiczne miasteczko w promieniach zachodzącego słońca będzie naszym tłem do prowadzonej medytacji.
🌞Dzień 4: Dhermi – Borsh
Dzisiaj przyjdzie czas, aby zapoznać się lepiej z albańskimi górami. Po porannej praktyce asan na tarasie oraz wspólnym śniadaniu, będzie chwila na relaks i plażowanie. Popołudniu pojedziemy razem do miasteczka Borsh, który leży na źródłach wody i słynie z wodospadów. Na jednym z nich powstała restauracja, gdzie zjemy tam wspólny obiad, po którym udamy się na spacer malowniczą ścieżką do tajemniczego wodospadu. Odważni będą mogli zanurzyć się w jego strumieniu. Po takim oczyszczeniu wrócimy do starożytnego zamku w Borsh, gdzie Rosela poprowadzi dzisiejszą medytacje.
🌞Dzień 5: Dhermi – Gjipe
Tego dnia zaplanowaliśmy relaks na ciekawej i pięknej plaży Gjipe, która wyłania się z kanionu o takiej samej nazwie. Do plaży prowadzi ścieżka i spacer z parkingu zajmie nam pół godziny. Spędzimy tam cały dzień plażując i eksplorując kanion. Na miejscu można również wypożyczyć kajaki i popłynąć na sąsiednią plażę, gdzie znajdziecie niezwykłą jaskinie. Obiad zjemy w lokalnej restauracji prowadzonej przez dwie siostry, a do Dhermi wrócimy po zachodzie słońca.
🌞Dzień 6: Dhermi – Gjirokastra i Blue Eye
Dzień 6 przeznaczymy na zwiedzanie. Odwiedzimy kamienne miasto Gjirokastra wpisane na listę UNESCO. Przedpołudnie spędzimy nad Blue Eye, które jest niezwykłym pomnikiem przyrody. Jest to źródło o pięknym błękitnym kolorze wypływające z niezbadanych głębin. Obiad zjemy w rodzinnej winnicy, która produkuje jeden rodzaj wina i serwuje najlepsze potrawy, z produktów które pochodzą z ich ogródka. Po południu udamy się do Gjirokastry, gdzie po zwiedzaniu zamku i Starego Bazaru z przewodnikiem będzie czas wolny w centrum miasteczka. Poczujemy magiczny klimat wieczoru w mieście albańskich artystów.
🌞Dzień 7: Dhermi – plażowanie
Dzień rozpocznie poranna praktyka jogi z Roselą- tak jak każdego dnia. Po śniadaniu będzie czas wolny, aż do kolacji. Jest to ostatni dzień który będzie można w całości przeznaczyć na plażowanie na ukrytych zatoczkach lub na własną eksploracje miejscowości i okolicy. Przed zachodem słońca spotkamy się, aby po raz ostatni pojechać na medytację do Starego Miasteczka Dhermi. Po spacerze klimatycznymi uliczkami przyjdzie czas na wspólną kolację, która będzie okazją do podzielenia się swoimi wrażeniami, jakie zebraliśmy w sobie podczas tego wyjazdu.
🌞Dzień 8: Dhermi – transfer
Tego dnia zakończy się nasza przygoda z jogą na Albańskiej Riwierze. Po porannej praktyce jogi, zjemy śniadanie i ruszamy w kierunku lotniska w Tiranie.
CENA ZAWIERA
– transfery podczas całego pobytu wraz z paliwem i ubezpieczeniem komunikacyjnym
– 7 noclegów w ośrodku 
– śniadania w ośrodku
– obiady lub kolacje zawarte w programie
zajęcia jogi: poranne zajęcia jogi i wieczorna medytacja z Roselą
– codzienne zwiedzanie południa Albanii
– opiekę lokalnego pilota
– zwiedzanie z lokalnymi przewodnikami
CENA NIE ZAWIERA
– lotów (bezpośrednie tanie loty WizzAir z Wrocławia do Tirany ok. 1000 PLN z małym bagażem)
– ubezpieczenia- sugerujemy wykupić ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych (sport) w Polsce
– posiłków nieuwzględnionych w programie oraz alkoholu
PYTANIA, REZERWACJE I WSZELKIE INFORMACJE:
Rosela
📩Napisz: czesc@jogazrosela.pl,
 ☎️lub zadzwoń +48 666 677 108
Pełny opis podróży i zdjęcia na stronie organizatora Kaki Tours Albania z Jogą 2024 

Author Rosela