Najpiękniejsze plaże na Albańskiej Riwierze
Czy słyszeliście, że najpiękniejsze plaże w Albanii są na południu, za Przełącza Llogara? Tam zaczyna się bowiem Riwiera.
Wybrzeże Morza Jońskiego w Albanii opada na zachód ku morzu i jest osłonięte górami. Takie ukształtowanie terenu oferuje turystom wiele pięknych zatoczek nad lazurowym wybrzeżem, gdzie można się relaksować z widokiem na przepiękne górskie szczyty i zachody słońca.
*a jeśli znudzi nam się plażowanie – zawsze można wskoczyć na malowniczy szlak i poszukać wodospadów 🙂
🌊Skaliste wybrzeże tuż za przełęczą wyróżnia się plażami z drobnymi kamyczkami, które zapewniają krystaliczną przejrzystość wody. Nie potrzeba jednak specjalnych butów, ponieważ bez problemu można wchodzić do wody, bo na plażach przy samej górze Çika kamyczki są okrągłe i malutkie.
⭐️Jakie plaże odwiedzimy?
Gramma Bay- największa zatoka Półwyspu Karaburun, który jest częścią Morskiego Parku Narodowego Karaburun-Sazan. Można dostać się do niej wylacznie drogą morską, co uczynimy, po drodze eksplorując tajemnicze zakamarki półwyspu.
Gjipe Beach- naszym zdaniem najfajniejsza plaża Albańskiej Riwiery, często wybieramy się tam pod namiot🥰. Prowadzi do niej malowniczy szlak, a sama plaża wyłania się z pięknego kanionu, o takiej samej nazwie. Podczas pobytu w tym miejscu można plażować, podziwiać najdziwniejsze formacje skalne i mini-jaskinie, wejść na punkt widokowy, eksplorować kanion, popłynąć kajakami na pobliskie plaże z jaskinią czy zjeść pyszny obiad w klimatycznej restauracji prowadzonej przez dwie siostry. Miejsce o niezwykłej energii🧿
Plaże do których można dopłynąć kajakiem lub SUPem z Gjipe: Marbele Beach, Pigeons Cave, Dream Cave
To te najważniejsze plaże wyjazdu, ale cały czas będziemy mieć dostęp do głównej plaży w Dhermi czy do zatoki Teodora, znajdujących się nieopodal naszego ośrodka.
Ja będzie zapraszać Was na codziennie kąpiele w ciepłym Morzu Jońskim już o wschodzie słońca. Tuż przed praktyką jogi, na naszej prywatnej, ustronnej plaży.
✨Jest to magiczny czas o poranku tylko dla nas. ✨
💧Średnia temperatura wody w tym okresie, to przyjemne ☀️22 stopnie☀️
🧿tak samo temperatura powietrza (ale gwarantujemy, że w słońcu jest duuużo cieplej;))
Masz ochotę przedłużyć lato z nami?
Zapisy na październikowy wyjazd z jogą trwają 🙂
Liczba miejsc jest ograniczona, kameralna grupa Max. 18 osób
O więcej szczegółów zapytaj Rosela Ciko
📩 czesc@jogazrosela.pl
📞666 677 108
Materiał przygotowała Kinga Stachów www.kakitours.com

Author Rosela