Namibia Wytchnienie – wyprawa z jogą do Namibii

Główną ideą wyprawy z jogą – WYTCHNIENIE – jest podróż w głąb świata i siebie. W czasie wyjazdu odwiedzimy najpiękniejsze przyrodniczo i najciekawsze kulturowo miejsca Namibii. Codzienna praktyka jogi i medytacja w przyrodzie, pozwoli nam otworzyć się na głębsze rozumienie innych ludzi i samych siebie, a wspólna podróż da nam możliwość przeżycia pięknej, inspirującej, a może i transformującej przygody życiowej.

Wyprawę poprowadzi Anna Łukawiecka – socjolożka, podróżniczka, doświadczona przewodniczka mieszkająca w Namibii. Podróżuje po Namibii oraz zajmuje się przyrodą, kulturą i historią tego kraju od ponad 20 lat.

Praktykę jogi i medytacje poprowadzi Rosela Ciko – certyfikowana nauczycielka pracująca metodą Iyangara, mająca 12 lat stażu nauczycielskiego, regularnie prowadzi warsztaty Dla Ciała i Duszy oraz podróże z jogą.

Termin: 7-17 września 2024 

Organizatorem wyprawy jest Wyjazdy Outdoorowe Outway Adventures Outway sp. z o.o. Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Numer ewidencyjny 22464. Wszystkie poniższe informacje pochodzą ze strony www.outway.pl

PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 – WINDHOEK

Przylot do Windhoek, zameldowanie w hotelu, spotkanie z nauczycielką jogi oraz  przewodniczką, rozmowa o programie, lunch, krótki odpoczynek. Popołudniowy spacer po stolicy (możliwy w zależności od godziny przylotu).  PRAKTYKA 2 h (popołudniowa, w parku na terenie hotelu)

DZIEŃ 2 – PUSTYNIA NAMIB

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy przez góry Auas i Hakos, do przełęczy Spreethsoogte (1700 m n.p.m) – jednej z najstromszych przełęczy w Południowej Afryce, skąd roztacza się przepiękny widok na rozległą pustynię NamibSpacer po wydmach, zachód słońca i zadziwiające opowieści o najstarszej i najsuchszej pustyni świata. PRAKTYKA 1 h (popołudniowa, na wydmach pustyni Namib)

DZIEŃ 3 – PUSTYNIA NAMIB

Dzień zaczniemy przed świtem i spędzimy go pośród ikonicznych krajobrazów Namibii – planujemy spacery po czerwonych wydmach i przejazd do Deadvlei – doliny z obumarłymi przed 800 laty akacjami, tworzącymi przedziwny, niezwykle fotogeniczny las. Po południu zwiedzimy kanion Sesriem, który przed wiekami był ważnym punktem na mapie w dalekich i niebezpiecznych wędrówkach pierwszych białych osadników. Następnie pojedziemy do Solitaire –  wyjątkowego zajazdu na pustyni. Po kolacji ognisko i nocna obserwacja nieba. PRAKTYKA 2 h (popołudniowa, na pustyni)

DZIEŃ 4 – SWAKOPMUND

Wcześnie rano praktyka jogi na pustyni, śniadanie i wyruszamy w dalszą drogę. Dziś będziemy świętować przekroczenie Zwrotnika Koziorożca, ponad który znajdują się jedne z najważniejszych centrów wysokiego ciśnienia, które mają wpływ na globalną pogodę oraz powstawanie pustyń. Następnie przejedziemy przez bardzo malownicze góry Naukluft i przełęcze rzek Gaub oraz Kuiseb. Po kilku godzinach dotrzemy nad ocean, gdzie być może uda nam się zobaczyć flamingi, a następnie do urokliwego kolonialnego miasteczka Swakopmund, gdzie pójdziemy na spacer po plaży i zjemy kolację nad oceanem, a Namibia słynie z doskonałych ryb i owoców morza oraz win, na pewno więc będzie to wspaniały wieczór. PRAKTYKA 2 h (poranna, na pustyni)

DZIEŃ 5 – SPITZKOPPE

Tego dnia pojedziemy najpierw wzdłuż oceanu do największej na świecie kolonii uchatek, a następnie w rejon gór Erongo, gdzie popołudniem wybierzemy się w okolice Skalnego Łuku, skąd podziwiać można piękny szczyt Spitzkoppe (1728 m n.p.m.), zwany Matterhornem Afryki, uznany również za miejsce wyjątkowe energetycznie – emanujące polem elektromagnetycznym, które tonizuje ludzki umysł i ciało. Po spacerze skalnymi grzbietami i labiryntami przesmyków między nimi usiądziemy na chwilę, by obejrzeć zachód słońca. Po kolacji ognisko i nocna obserwacja nieba. PRAKTYKA 2 h (popołudniowa, na sawannie)

DZIEŃ 6 – DAMARALAND

O świcie, przed śniadaniem praktyka jogi, a po śniadaniu będziemy kontynuować jazdę na północ, gdzie udamy się na spacer z Buszmenami – ludźmi, którzy nie żyją już tradycyjnie, ponieważ zostali pozbawieni możliwości wędrowania i polowania, ale potrafią niezwykle ciekawie opowiadać o swojej kulturze i życiu przodków. Spotkanie z Buszmenami, którzy są ludźmi tak drobnymi i delikatnymi, a jednocześnie ludźmi najlepiej przystosowanymi do życia w najtrudniejszych pustynnych warunkach, na pewno pozostanie niezapomnianą chwilą i wzbudzi wiele refleksji. Popołudniowy wypoczynek w lodgy.  PRAKTYKA 1 h (poranna, na sawannie)

DZIEŃ 7 – ETOSHA

Tego dnia odwiedzimy wioskę ludzi Himba, którzy od kilkuset laty żyją wciąż tradycyjnie, w małych wioskach, oddalonych od zachodniej cywilizacji, ubierają się w skąpe stroje ze skór, a ciało i włosy pokrywają ochrą. W czasie spotkania będziemy mogli porozmawiać o tradycyjnej kulturze, wartościach oraz poznać odrobinę codzienności ludzi żyjących zupełnie inaczej niż my, znajdujących komfort i radość w innych warunkach i zajęciach. Wizyta w wiosce nie będzie zaaranżowana, w czasie spotkania będziemy towarzyszyć mieszkańcom w ich codziennych aktywnościach.

Wczesnym popołudniem wjedziemy do Parku Narodowego Etosza, gdzie atrakcją będzie tropienie zwierząt i zatrzymywanie się przy wodopojach, przy których w określonych porach roku i dnia można spotkać liczne zwierzęta: zebry, małe antylopy, oryksy, kudu, słonie, żyrafy, a przy trochę większym szczęściu również dzikie koty, białe i czarne nosorożce oraz wiele innych gatunków ssaków i ptaków.  PRAKTYKA 2 h (popołudniowa, w lodgy)

DZIEŃ 8 – ETOSHA

O świcie rozpoczniemy kolejny dzień safari pa parku. Wczesnym popołudniem dojedziemy do naszego campu – dawnego kolonialnego fortu Namutoni. Popołudnie spędzimy na odpoczynku przy basenie, a osoby chętne będą mogły pojechać na krótkie, wieczorne safari po parku. PRAKTYKA 2 h (popołudniowa, w lodgy)

DZIEŃ 9 – WATERBERG

Po wczesnym śniadaniu przejazd do największego meteorytu na świecie Hoba, ważącego około 60 ton i leżącego w tym samym miejscu od momentu upadku na Ziemię, czyli od 80 tysięcy lat. Przy meteorycie planujemy praktykę jogi. Przejazd pod płaskowyż Waterberg, rozległy rezerwat, w którym żyje wiele dzikich zwierząt. Spacer na zachód słońca. PRAKTYKA 1 h (poranna, przy meteorycie)

DZIEŃ 10 – WINDHOEK

O świcie, po wczesnym lekkim śniadaniu, wejdziemy na płaskowyż, skąd roztacza się piękny widok na rozległe sawanny i busz, gdzie planujemy podsumowującą praktykę jogi i medytację. Po powrocie wyruszymy w drogę w kierunku stolicy. Po zameldowaniu się w hotelu zjemy kolację w jednej z restauracji, w których serwuje się najlepsze dania z dziczyzny lub ryby i owoce morza. PRAKTYKA PODSUMOWUJĄCA 2 h (poranna, na płaskowyżu)

DZIEŃ 11 – WINDHOEK

Po śniadaniu (w zależności od godziny wylotu) pojedziemy z wizytą do Home of Good Hope – stołówki i szkoły w dzielnicy slumsów, utrzymywanej jedynie z datków od prywatnych darczyńców (darowizna dowolna), w której posiłki i pomoc otrzymuje około 600 dzieci dziennie.  Popołudniem przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Europy.

Cena wyjazdu to 12600 PLN.

CENA ZAWIERA

 • opiekę doświadczonego przewodnika przez cały czas trwania wyjazdu
 • opiekę 24/7 od momentu podpisania umowy  – kompleksowa pomoc podczas przygotowania do wyprawy
 • pomoc w zakupie biletów lotniczych
 • ubezpieczenie turystyczne Uniqa Multitravel Maximum (KL 250.000 EUR, NNW 20.000 EUR, OC 100.000 EUR)
 • wszystkie koszty realizacji w/w programu
 • noclegi w hotelach i lodgach, 1 nocleg w namiotach z łóżkami i łazienką (Spitzkoppe)
 • śniadania
 • transport samochodem terenowym
 • wszystkie koszty biletów wstępu, przewodników i inne koszty wynikające z programu
 • 18 godzin medytacji i praktyki jogi

CENA NIE ZAWIERA

 • przelotu uczestników
 • wydatków osobistych
 • wyżywienia poza wymienionym w „cena zawiera”
 • świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych innych kosztów dodatkowych
 • opłat wizowych (N$1200)
 • napiwków

Płatność

W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.

Stawiamy na jakość, nie na ilość! Nasza grupa jest niewielka – 8 osób.

Transport – jak poruszamy się po Namibii.

Po Namibii poruszamy się dziesięcioosobowym Land Cruiserem, w którym mieści się cała nasza grupa.

Noclegi

Noclegi w hotelach i lodgach, 1 nocleg w namiotach z łóżkami i łazienką (Spitzkoppe).

Wyżywienie

W cenie są śniadania.

Przelot

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: kontakt@outway.pl, a wyszukam Wam najwygodniejsze połączenie.

Prowadzące:

Anna Łukawiecka

Podróże kochała od zawsze – ale wyprawy na południe Afryki rozpoczęła w 2000 roku i w kolejnych latach były to wielokrotne samodzielne wyjazdy do Namibii, Botswany, Zambii, Zimbabwe oraz prowadzone przez kilka lat terenowe badania etnograficzne w Namibii dla Muzeum Narodowego Szczecinie i Muzeum Etnograficznego w Krakowie, które zostały nagrodzone Medalem za Zasługi dla Afrykanistyki Polskiej.

Anna jest ciekawym świata socjologiem, podróżnikiem, miłośnikiem wypraw outdoorowych i przewodnikiem. Pochodzi ze Szczecina, jednak przez ponad 15 lat mieszkała w Zakopanem, następnie w Niemczech i Hiszpanii – w górach Sierra Nevada, gdzie była przewodnikiem oraz prowadziła mały hotel i restaurację. Od 6 lat pracuje jako przewodnik po Namibii, a od 2 lat mieszka w namibijskiej stolicy – Windhoek.

Rosela Ciko

Jest certyfikowaną nauczycielką jogi z 12-letnim doświadczeniem prowadzenia zajęć jogi dla grup o rożnym poziomie zaawansowania.

Z wykształcenia jest ekonomistką, z upodobania pasjonatką nauki, ajurwedy i szeroko rozumianej sztuki.

Jej uczenie jest bardzo przyjazne, zaangażowane i bezpieczne. Uczy na podstawie metody jogi Iyengara, ale uwzględnia również inne metody jogi – vinyasa czy sekwencje tradycyjnej ashtangi. Korzysta również z innych form ruchu i pracy z ciałem – takie jak akupresura, tai chi czy trening funkcjonalny. Na zajęciach pokazuje radość i kreatywność praktyki, bo joga to znakomity sposób by wzmacniać swoje ciało, cieszyć się zdrowiem oraz uzyskać życie w harmonii ze sobą.

Dlaczego warto wyruszyć właśnie z nami?

 • Nie interesują nas wyjazdy masowe. Podróżując z nami, masz gwarancję małego, kameralnego grona. Nie lubimy tłoku i chcemy się skupić na każdym uczestniku podróży indywidualnie.
 • Stawiamy przede wszystkim na jakość. U nas nie ma miejsca na półśrodki. Chcemy spełniać marzenia i tworzyć podróże życia a nie wakacje, które znajdziecie w każdym katalogu. Nasza oferta jest unikatowa, ponieważ stworzyli ją ludzie z pasją, kochający podróże, znający Namibię oraz smak prawdziwej przygody!
 • W tym kierunku jest wiele wyjazdów, jednak tego co my oferujemy nie znajdziesz nigdzie indziej. Z nami zwiedzisz Namibię nie tylko oglądając miejsca znane z przewodników, ale także zobaczysz atrakcje znajdujące się poza utartym szlakiem.
 • Outway Adventures jest legalnie i oficjalnie zarejestrowanym biurem podróży. Z czym to się wiąże? W przeciwieństwie do marek wybierających półśrodki i działających na innych zasadach, u nas w razie wypadku, zmian rezerwacji, czy wydarzeń losowych, zapisany na wyprawę uczestnik jest chroniony szerokim ubezpieczeniem oraz wszelkimi prawami wynikającymi z faktu podróżowania z legalnym biurem podróży.

Zainwestuj w przeżycia!

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować w dowolnej chwili pisząc na kontakt@outway.pl

Author Rosela

Comments (3)

Comments are closed.