W ostatni weekend kwietnia spotkaliśmy się na Wiosennym Warsztacie w Jogi w Siedlisku Ciszy, kameralnej agroturystyce położonej w Kamieńczyku, w górach Bystrzyckich.

Jest to wyjątkowe miejsce, pełne ciepła, literatury, malarstwa, pysznego odżywczego jedzenia i czegoś co trudno zdefiniować słowami, ale co każdy czuje jak tylko przybywa na miejscu. Jest tam cisza i spokój, ale również uczucie, że jesteś w miejscu blisko Prawdy, odwiecznej harmonii.

Spotkaliśmy się w gronie wyjątkowych ludzi – przyjaznych, otwartych, odważnych i z poczuciem humoru. Praktykowaliśmy w przytulnej sali ogrzewanej piecykiem i pachnącej sosnami i przedwiośniem.

Podczas praktyki było dużo śmiechu, trochę potu, był kryzys i przełamanie się, oczyszczanie, otwieranie, odwrócenie się, wydłużenie, skręcanie i uziemienie. A na sam koniec była piękna medytacja w pełnej synchronizacji z śpiewami mszy od pobliskiego starego drewnianego kościółka – w dniu prawosławnej Wielkanocy.

Barokowy kościół z 1710 r. to jeden z najstarszych drewnianych kościołów w ziemi kłodzkiej. Kościół przez pewien czas był również domem pustelników. Ostatni pustelnik odszedł w latach 90-ych poprzedniego wieku, w kaplicy można oglądać oryginalne wyposażenie pustelni. Obok kościoła, otoczony starymi drzewami, znajduje się jeden z nielicznych zachowanych starych cmentarzy. Najstarsze nagrobki mają 200 lat.

Na koniec zdjęcia pysznego zdrowego jedzenia. Odżywcza, oparta na ekologicznych regionalnych produktach, zaskakująca kolorami i smakami domowa kuchnia pani Magdy.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólny czas i budującą energię.

Widzimy się na macie we Wrocławiu, lub innych ciekawych zakątkach.

Rosela

Author Rosela