Nazywam się Rosela Ciko. To strona jest o jodze, o oddechu i o tym co robić, żeby żyć dobrze ze sobą i światem dookoła nas.

Jestem Albanką i Polką. Z wykształcenia jestem ekonomistką i mam kilkuletnie doświadczenie w wyuczonym zawodzie. Jestem pasjonatką sztuki, interesuje mnie filozofia różnych nurtów. Fascynuje mnie współczesna nauka, szczególnie w dziedzinie medycyny, fizyki i astronomii. Interesuje się ajurwedą, tradycyjną medycyną chińską i zawsze jestem ciekawa co się dzieje w astrologii.

Uwielbiam czytać, tańczyć i być nad morzem. Jestem mamą syna, mieszkam i pracuję we Wrocławiu. 

Praktykuję jogę od 2006 r., od 2012 r. prowadzę regularne zajęcia i warsztaty jogi w języku polskim i angielskim. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi wg metody Iyengara – ukończyłam 3-letny kurs nauczycielski zakończonym egzaminem prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara.  

Dla mnie joga jest praktyką zaprzyjaźnienia się ze swoim Ciałem, rozszerzenia Oddechu, rozmiękczania Umysłu i przytulenia Serca.

Jest to praktyka wdzięczności, uważności i radości. 

Jest to praktyka bycia dobrą dla Siebie, praktyka życia w codzienności, w zgodzie ze Sobą.

Moje uczenie jest bardzo przyjazne, zaangażowane i bezpieczne, ale też otwarte na różne formy ruchu i pracy z ciałem. Zawsze uważnie patrzę na ludzi praktykujących na sali, dostosowuję praktykę do potrzeb, możliwości i nastroju konkretnych osób, w konkretnym dniu.

Na zajęciach pokazuję również radość i kreatywność praktyki, bo joga to znakomity sposób by wzmacniać swoje ciało, być w zdrowiu oraz iść przez życie w pełni swojego człowieczeństwa. 

Więcej o mojej jogowej ścieżce pisałam TUTAJ a moje dyplomy i inne formalności opisałam TU.