Nazywam się  Rosela Ciko, jestem certyfikowanym nauczycielem jogi wg. metody Iyengara. Praktykuję od 2006 r., od 2012 r. prowadzę zajęcia i warsztaty jogi dla grup na różnych poziomach zaawansowania, w języku polskim i angielskim.
Joga dla mnie jest autentyczną praktyką, dostępną dla każdego, która pomaga nam zobaczyć, kim naprawdę jesteśmy.
*
Na jogę trafiłam po długich poszukiwaniach odpowiedniej dla mnie formy ruchu, angażującej, wszechstronnej, z sensem dla ciała i umysłu. Po pierwszych zajęciach wiedziałam, że joga to jest TO. Tak 14 lat temu zaczął się kolejny etap uczenia się, spotkania z Nauczycielami, praktyki, dalszych i bliższych podróży do źródeł jogi, poszukiwań, zmagania się ze swoimi słabościami i niespodziewanych odkryć swojej mocy, dążenia do równowagi ze sobą i światem zewnętrznym. Zostałam dyplomowaną nauczycielką jogi wg. metody Iyengara i stopniowo zaczęłam się dzielić z innymi swoim doświadczeniem i tego czego się nauczyłam.
W Warszawie zaczęłam uczyć, prowadząc zajęcia w domach kultury dla dzieci i seniorów w ramach projektu Joga Kulturalna, który stworzyłyśmy razem z przyjaciółką.
W Zakopanem założyłam i przez 4 lata prowadziłam Szkolę Jogi Tadasana. Prowadziłam zajęcia indywidualne, grupowe oraz cykliczne warsztaty tematycznie dla zorganizowanych grup wspinaczkowych, biegaczy, piłkarzy itd. W Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem prowadziłam zajęcia dla uczniów. Celem zajęć uzupełnienie treningów oraz osiągnięcie namacalnych wyników w postaci wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju fizycznego dzieci.
We Wrocławiu prowadzę regularne zajęcia jogi dla grup na różnych poziomach zaawansowania, w języku polskim i angielskim, w szkołach jogi, klubach fitness oraz z indywidualnymi podopiecznymi.
Regularnie uczestniczę w warsztatach doszkalających, szczególnie zgłębiając wiedzę na temat zastosowania praktyki jogi pod kątem holistycznego podejścia do zdrowia.
*
Prowadząc zajęcia przyjaźnie i z zaangażowaniem pokazuję że joga jest dla wszystkich i każdy znajdzie coś dla siebie na zajęciach. Zasady jogi są bardzo uniwersalne, ale opierają się na indywidualnym podejściu do ich stosowania. Dlatego podczas zajęć zawsze dużo uwagi zwracam na indywidualne predyspozycję każdej osoby, dostosowując pozycję do potrzeb i celów osób ćwiczących.
Na zajęciach dzielę się merytoryczną wiedzą, osobistym doświadczeniem oraz praktycznym zastosowaniem pozycji jogi. Ale przede wszystkim chcę pokazywać radość i kreatywność praktyki, bo joga to znakomity sposób by wzmacniać swoje ciało, cieszyć się zdrowiem oraz uzyskać życie w harmonii ze sobą.
*
 
Dyplom Nauczycielski Intro II wydany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce po rocznym kursie nauczycielskim zakończonym egzaminem. Kurs, tak jak egzamin, obejmował praktykę asan (pozycji jogi), anatomię, filozofię jogi oraz metodykę nauczania. Wydany 18.11.2018.

Dyplom Nauczycielski Intro I wydany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce po 2-letnim kursie nauczycielskim zakończony egzaminem, wydany 25.03.2012.

Author Rosela