Ostatni weekend stycznia to czas corocznego warsztatu pogłębionej praktyki i pranayamy z Konradem w Fabryce Energii. Sobota – otwieranie bioder, niedziela – dużo pracy z czarką serca i otwieranie klatki piersiowej. Ponadto dużo pozycji odwróconych, pranajamy i cudownie odprężające pozycje relaksacyjne. 

Podczas warsztatu odbyło się również spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce (SJIP), dotyczące głębokich zmian w systemie egzaminacyjno-certyfikacyjnym wprowadzanych we wszystkich stowarzyszeniach na całym świecie przez Instytut RIMYI w Punie.
Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z głównymi zmianami, jakie będą wprowadzane w systemie szkoleń nauczycieli, dowiedzieliśmy się, jak krok po kroku będą wyglądały nowe egzaminy na pierwszy stopień nauczycielski, Był czas na pytania i odpowiedzi, na dyskusje i refleksje. Większość z nas jest zgodna, że kształcenie młodych nauczycieli oparte na relacji mentor-uczeń na pewno da dużo pozytywnych zmian, zarówno w nauczaniu, jak i w samym podejściu do jogi. 

Wszystkie zdjęcia autorstwa Fabryki Energii.
Styczeń 2020r.

Author Rosela