Zapraszamy na cykliczne zajęcia jogi w obiektach Muzeum Miejskiego Wrocławia. Raz w miesiącu, w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 9.30, spotkamy na praktykę jogi połączoną z rozmową o sztuce i wyjątkowym oprowadzaniem po aktualnych wystawach Muzeum Miejskiego Wrocławia.
Każde spotkanie odbędzie się w innym obiekcie muzealnym wchodzącym w skład Muzeum Miejskiego Wrocławia.
Zaczynamy w sobotę 29-ego maja o godz. 9.30 w Pałacu Królewskim przy ul. Kazimierza Wielkiego 35. Jeśli będzie ciepła pogoda, praktykujemy w pięknym ogrodzie barokowo – klasycystycznym. W przypadku deszczu, muzeum ugości nas w swoich historycznych wnętrzach.
PLAN SPOTKANIA: Każde spotkanie zaczynamy o godz. 9.30 zajęciami jogi, które potrwają 75 minut. Podczas zajęć łagodnie rozruszamy ciało (praktyka asan), doświadczamy mocy oddechu (ćwiczenia oddechowe i koncentracji) i poczujemy spokój umysłu (uważność jako wstęp do medytacji). Po zajęciach jogi porozmawiamy o sztuce, zwiedzimy Pałac Królewski i zostaniemy oprowadzeni po wystawie rzeźb Stanisława Wysockiego „Kiedy kobieta staję się rzeźbą”.
Zajęcia będą odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych dłużej ćwiczących. Weź ze sobą matę lub ręcznik, coś do picia i otwartą głowę. Dobry nastrój, inspirujące towarzystwo i najpiękniejsze zabytki miasta gwarantowane!
Oczywiście działamy w reżimie sanitarnym, dlatego koniecznie napisz na listydo@roselaciko.pl, żeby potwierdzić swój udział. Liczba miejsc ograniczona!
DLACZEGO JOGA W MUZEUM:
Spotkamy się w pięknych przestrzeniach kulturalnych miasta, żeby wspierać nasze zdrowie i dobre samopoczucie, nawiązać kontakt ze sztuką i doświadczać muzeum w nowy sposób. JOGA jest systemem filozoficznym i praktycznym, który ma na celu zharmonizowanie ciała, umysłu i oddechu. Praktyka jogi ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne, chroni i wzmacnia zdrowie psychiczne, pomaga złagodzić stres i uzyskać życie w harmonii ze sobą i otaczającym nas światem. MUZEUM jest miejscem, gdzie możemy znaleźć wytchnienia od kakofonii i pędu współczesnego świata. Zapewnia bezpieczną przestrzeń do zatrzymania się, daje czas na spokojną refleksję, uważne patrzenie i dostrzeganie nowych perspektyw dla siebie i świata.
Atmosfera muzeum wzmacnia odczucia praktyki jogi. Zajęcia jogi tworzą kontemplacyjne doświadczenie, które pogłębia związek z dziełami sztuki. Dołączając do naszych zajęć w Muzeum Miejskim Wrocławia, możesz połączyć się z sobą i doświadczyć piękno ciała, harmonię sztuki i spokój umysłu w wyjątkowej artystycznej przestrzeni. Kolejne terminy i miejsce spotkań będziemy ogłaszać na bieżąco. Śledźcie profil muzeum żeby, wiedzieć więcej.
PROWADZĄCA: Rosela Ciko, certyfikowana nauczycielka jogi. Obywatelka Albanii i Polski, mama Ignasia, ekonomistka, pasjonatka nauki, ajurwedy i szeroko rozumianej sztuki. Więcej o moim doświadczeniu i drodze jogowej przeczytacie tu: www.roselaciko.pl
PAŁAC KRÓLEWSKI (Muzeum Historyczne) gromadzi i udostępnia zabytki związane z historią i sztuką Wrocławia. Jego siedzibą jest barokowo – klasycystyczny Pałac Królewski wraz z ogrodem. W latach 1750–1918 był jedną z rezydencji władców pruskich z rodu Hohenzollernów, którzy wielokrotnie go rozbudowywali nadając mu charakter wytwornej monarszej siedziby. Od 1926 roku pełni funkcję muzealną. Po przeprowadzonym w ostatnich latach gruntownym remoncie stał się nowoczesnym centrum wystawienniczym.
MUZEUM MIEJSKIE WROCŁAWIA powstało w 2000 roku z połączenia kilku samorządowych instytucji muzealnych. W skład muzeum wchodzi siedem oddziałów o różnym profilu działalności:
Muzeum Archeologiczne, Muzeum Historyczne, Muzeum Sztuki Medalierskiej, Muzeum Militariów, Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Muzeum Sztuki Cmentarnej oraz Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego. Siedzibami Muzeum Miejskiego są: Stary Ratusz, Pałac Królewski, Arsenał Miejski oraz Stary Cmentarz Żydowski – doskonale znane wrocławianom i turystom miejsca. Prawie wszystkie położone są w sercu Wrocławia, w Rynku lub na jego obrzeżach. Tutaj zmierzają wycieczki, tutaj spacerują wrocławianie, tu też odbywają się wystawy, koncerty, konferencje, spotkania kulturalne i naukowe oraz uroczystości miejskie
Wszystkie obiekty Muzeum Miejskiego Wrocławia są zabytkami, które dla Śląska mają ogromne znaczenie historyczne, społeczne i kulturowe. Muzeum prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, naukową i edukacyjną poświęconą historii i sztuce Wrocławia od czasów najdawniejszych po współczesne.
https://muzeum.miejskie.wroclaw.pl/