I piękna fotorelacja naszego Spotkania z Albanią w OP ENHEIM autorstwa Anastasiia Zazuliak Photography
Jest to bardzo budujące uczucie rozmawiać z taką otwartą i zaciekawioną grupą słuchaczy o złożonej tożsamości Albanii, o dziedzictwie trudnej historii oraz o wyzwaniach współczesności.
Dla mnie, jest to znak, że mimo wszystko Albania się rozwija i jest coraz bardziej uznana za bliska tożsamości europejskiej.
Bardzo dziękuję za ten wieczór razem, za wspaniałą atmosferę i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!
W przepięknym poddaszu z tarasem i widokiem na dachy budynków Starego Miasta, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Albanią.
Pokażemy Wam Albanię, widzianą naszymi oczami, z perspektywy Albańczyków mieszkających w Polsce i Polki mieszkającej w Albanii.
Skonfrontujemy stereotypy o małym kraju, który był zamknięty przez 50 lat i który staje się rajem wakacyjnym. Najpierw dla odważnych, potem dla masowej turystyki. Pokażemy majestatyczne góry, zachwycające morskie krajobrazy i unikatową przyrodę.
Porozmawiamy o bogatej historii i złożonej tożsamości Albanii, o różnorodności etnicznej, o dziedzictwie historii oraz o wyzwaniach współczesności.
Przybliżymy Wam Albanię, pokażemy jak wygląda codzienność i jak nasza ojczyzna się zmienia.
Porozmawiamy o zbieżnej historii Polski i Albanii, o tym jak się różnymi i co nas łączy. Opowiemy też jak się żyje w Albanii i czy Polka może tam bezpiecznie rozwijać biznes.
Spotkaniu będą towarzyszyć zdjęcia Albanii wykonane przez utalentowaną fotografkę Anastasiia Zazuliak.
Ugości nas OP ENHEIM, czyli przestrzeń kultury w zabytkowej kamienicy przy Placu Solnym 4 we Wrocławiu.
OP ENHEIM, czyli dom otwarty… dla kultury
OP ENHEIM to przestrzeń dla kultury we Wrocławiu, w niepowtarzalnej barokowej kamienicy przy placu Solnym we Wrocławiu. OP ENHEIM obejmuje galerię sztuki na pierwszym piętrze historycznej kamienicy oraz przepiękne poddasze z tarasem i widokiem na dachy budynków Starego Miasta. To tu, w kameralnym Salonie Herz, gdzie się spotkamy, odbywają się wydarzenia kulturalne, warsztaty oraz koncerty, m.in. muzyki eksperymentalnej. Fundacja stawia sobie za cel wspieranie sztuki współczesnej poprzez rozwój sieci współpracy z instytucjami we Wrocławiu, Berlinie i w innych krajach europejskich. https://openheim.org/pl/
KIEDY: Środa, 3 kwietnia
GDZIE: Galeria OP_ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław
WSTĘP WOLNY
Spotkanie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych, ale liczba miejsc ograniczona.
Potwierdź, że będziesz,
napisz do Roseli:
czesc@jogazrosela.pl
lub zadzwoń +48 666 6777 108
KTO POPROWADZI SPOTKANIE?
Rosela Ciko – certyfikowana nauczycielka jogi, ekonomistka z wykształcenia, z upodobania pasjonatka nauki i szeroko rozumianej sztuki. Moje miasto to Tirana, ale w Polsce mieszkam dłużej niż w Albanii. Wrocław kocham, tu mieszkam i pracuję oraz stąd organizuję podróże z jogą do Albanii. Obywatelka Albanii i Polski, mama Ignasia.
Albi Miftari – Albańczyk, który swoją przygodę z Polską rozpoczął w 2014 roku, kiedy zaczął studium języka polskiego w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Wrocławski z obroną w języku polskim. Na każde wakacje powracał do Albanii, by pokazywać turystom z Polski swój piękny i ciekawy kraj. Teraz prowadzi swoje własne biuro podróży, w którym odpowiedzialnie i na własnych warunkach pokazuje gościom największe uroki Albanii. https://kakitours.com/
Kinga Stachów – z wykształcenia psycholog, zainteresowana m.in. psychologią międzykulturową, psychologią pieniądza oraz neuropsychologią poznawczą. Na studiach wyjechała na pół roku do Chin, gdzie studiowała chiński i różnice międzykulturowe. Odwiedziła kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Swoją pasję i doświadczenie w odpowiedzialnym podróżowaniu oraz z szacunkiem do odmiennych kultur postanowiła dzielić z innymi współtworząc Kaki Tours. Z Albanią związana jest od 2018 roku. Swoimi doświadczeniami z życia i podróży w tym kraju dzieli się na blogu. https://kakitours.com/
Anastasiia Zazuliak – fotografka portretowa i reportażowa. Fotografią zajmuje się od 10 roku życia. Jest absolwentką Canon Student Development Program 2022, VII Academy oraz Eddie Adams Workshop XXXVI. Jej prace wystawiane były w Ukrainie, Polsce, Czechach, Litwie, USA, Niemczech i innych krajach. Zainteresowania Anastasji oscylują wokół ludzi, tożsamości, migracji, traumy i dzieciństwa. Anastasiia pracuje nad osobistymi projektami fotograficznymi oraz przyjmuje zamówienia od klientów. https://anastasiiazazuliak.com/